Jak pić żeby się nie upić? Co zrobić? Piwo, wódka i wino
5 (100%) 7 votes

W tym artykule dowiesz się co robić i jak pić wódkę, wino czy piwo żeby szybko się nie upić? Co zjeść przed wypiciem alkoholu i czym popijać?

Jak się nie upić?

Okres wiosenno – letni to czas, w którym rozpoczyna się sezon grillowy, ale również zwiększa się liczba imprez, a także ślubów. Ostatnimi czasy rzadko, kto potrafi bawić się na trzeźwo. Nie chodzi tu tylko o fakt zwiększonego spożycia alkoholu u społeczeństwa, ale o pogląd, iż tzw. piwko wypite w dobrym towarzystwie smakuje lepiej. Jak wiadomo wszystko jest dla ludzi, nie należy wpadać w przesadną panikę, ponieważ wciąż spora ilość osób spożywa alkohol tylko „od święta”. Warto znać sprawdzone sposoby jak pić żeby się nie upić, o których będzie mowa w tym artykule.

Kliknij tutaj, by poznać 8 Niesamowicie Skutecznych Domowych Metod Szybkiego Trzeźwienia

Co zjeść przed wypiciem alkoholu i czym popijać?

Co zjeść i jak pić?

Niedługo szykuje się długo oczekiwana impreza, wesele? W tym miejscu pojawia się pytanie i szukanie sposobów: jak pić żeby się nie upić? Chyba każdy, kto od czasu do czasu lubi się zabawić zadaje je sobie. Najważniejszą kwestią jest to, aby w trakcie picia nie pozostawać na pusty żołądek. Należy o ile to możliwe, co jakiś czas sięgać po coś do jedzenia. Najlepiej, jeśli będą to potrawy tłuste i ciepłe. Nie wolno zapominać także o węglowodanach. Dzięki tego rodzaju daniom łatwiej jest naszemu organizmowi pozbyć się związków chemicznych znajdujących się w nim po spożyciu.

Czym popijać wódkę żeby się nie upić?

Pijąc alkohol zalecamy w międzyczasie wychodzić na świeże powietrze. Będąc uczestnikiem wesela czy też imprezy tanecznej polecamy częste wychodzenie na parkiet. Wzmożona dawka ruchu spowoduje, iż zwiększy się spalanie alkoholu oraz rzadziej będziemy sięgali po kieliszek wódki, drinka, wino lub piwo. Bardzo istotne jest również to, aby w trakcie zabawy popijać duże ilości wody, najlepiej soku porzeczkowego. Porzeczka zawiera niesamowicie dużo witaminy C, która jest wypłukiwana przez alkohol. Uzupełniając ją będziesz mógł dużo wypić i zachować trzeźwość. Należy to robić, ponieważ jak wiadomo alkohol odwadnia nasz organizm, co powoduje mocniejsze jego działanie. Zgubny wpływ na nasze samopoczucie ma także dość często mieszanka: alkohol plus papierosy. Starajmy się ograniczyć ilość wypalanych papierosów do minimum, gdyż w połączeniu z procentami mogą mieć na nas zgubny wpływ.

Jak pić wódkę? Nie jedz słono i słodko.

Jak pić wódkę?

Istotne jest również to, aby nie mieszać alkoholi – nie pij wódki z piwem i winem. Trzymajmy się jednego rodzaju. Niestety częste mieszanie trunków kończy się szybkim upojeniem i porannym( a nawet całodniowym)kacem. Czego jeszcze unikać podczas zakrapianych imprez? Jak pić żeby szybko się nie upić? Nie poleca się spożywania ciast, tortów i innego rodzaju słodyczy. Nie wskazana jest także kawa. Aby uniknąć odwodnienia nie powinno się również spożywać słonych przekąsek, a w szczególności chipsów. Nie dość, że przez nadmiar soli zatrzymują wodę w organizmie to jeszcze powodują tycie. Decydując się na udział w imprezie należy pamiętać również o tym, aby być wypoczętym. Stres i zmęczenie osłabiają organizm, co może być przyczyną szybkiego upojenia alkoholowego.

Przestrzegając powyższych rad można uchronić się przed upiciem i dalszymi konsekwencjami związanymi z nadużyciem alkoholu, ale gdy już sytuacja wymknie się spod kontroli to warto znać sposoby…

Kliknij tutaj, by poznać 8 Niesamowicie Skutecznych Domowych Metod Szybkiego Trzeźwienia

Jak wytrzeźwieć po długim piciu?

Trzeźwienie po długim piciu alkoholu może trwać długo. Niekiedy sytuacje są stresujące, ponieważ w krótkim czasie musisz stawić się w pracy czy na innych zajęciach w stanie trzeźwości. Wypicie 4 piw i uwalnianie alkoholu może trwać nawet do 12 godzin. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy jak wytrzeźwieć po wypiciu 4 piw, z którym zachęcam się zapoznać. Po wypiciu dużej ilości mocniejszych trunków alkohol w organizmie może utrzymywać się nawet do 2 dni. Z opinii naszych czytelników wynika, że warto skorzystać ze sposobów na szybkie wytrzeźwienie, które opisujemy w poradniku pt. „Jak szybko wytrzeźwieć?”. Te skuteczne triki potrafią skrócić czas stanu nietrzeźwości nawet o 70% czasu.

Komentarze i Treści Wybrane dla Ciebie

Wszystkie porady udostępnione na stronie wytrzezwiej.pl mają charakter informacyjny.