Ile się trzeźwieje po 4 piwach?
4.6 (92%) 5 votes

Na początek chciałbym napisać kilka słów wstępu…

Każdego dnia na drogach w całej Polsce ginie wiele osób. Jednym z głównych powodów jest oczywiście nadmierna brawura. Oprócz zbyt dużej prędkości ogromnym problemem jest to, iż kierowcy prowadzą swoje auto pod wpływem alkoholu nie zdając sobie sprawy z tego, że powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców). Mało skuteczne wydają się kampanie społeczne. Aby ukazać problem należy przedstawić ile trzeźwieje się po spożyciu alkoholu.

Kliknij tutaj, by poznać 8 Niesamowicie Skutecznych Domowych Metod Szybkiego Trzeźwienia

imprezaWeekend, Sylwester, spotkanie ze znajomymi, urodziny a nawet Święta to zdaniem Polaków dobra okazja na to, aby pójść na zakrapianą imprezę, spotkanie towarzyskie. Niestety wiele osób nie wyobraża sobie zabawy bez „procentów”. W związku z tym trzeba uzmysłowić im, że nie warto prowadzić samochodu choćby po jednym kieliszku wódki czy kuflu piwa. Należy pamiętać, iż każdy organizm jest inny i uwalnianie alkoholu z niego jest sprawą indywidualną. Wszystko zależy od:

  • metabolizmu człowieka
  • jego wagi
  • wzrostu
  • oraz ogólnego stanu zdrowia.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż nie powinno się spożywać alkoholu na pusty żołądek.

A teraz konkretnie – Ile trwa spalanie alkoholu po 4 piwach?

Z obliczeń specjalistów wynika, że 4 piwa wypite wciągu jednej godziny mogą dać prawie 2 promile alkoholu we krwi (wszystko zależy od tego, jak były mocne). Okres ich uwalniania z naszego organizmu może wynosić nawet 10 godzin! Eksperci donoszą, iż przeciętne spalanie alkoholu wynosi między 0,12, a 0,15 promila na godzinę, co oczywiście nie jest regułą.

4 piwa ile trzymają?

Dość częstym pytaniem, jakie pojawia się w Internecie jest to związane z ilością godzin, jakie muszą upłynąć, aby wytrzeźwieć po 4 piwach, czyli słynnym czteropaku. Niestety nie można na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Inaczej będzie wyglądał proces trzeźwienia u drobnej kobiety, a inaczej u dobrze zbudowanego mężczyzny. Można tylko w przybliżeniu określić ilość godzin jaką się trzeźwieje po 4 piwach: do 12. Bardzo ważne jest również to, o której godzinie dana osoba rozpoczęła i zakończyła picie. Dobrym sposobem jest zaopatrzenie się w przenośny alkomat. Dzięki niemu będziemy wiedzieli czy udało nam się pozbyć procentów z organizmu po wypiciu 4 piw. Można także udać się na stację benzynową oraz komisariat policji w celu przeprowadzenia badania (oczywiście na nogach lub komunikacją miejską).

Na koniec jeszcze raz warto podkreślić, iż proces uwalniania alkoholu z naszego ciała zależy od wielu czynników. Jeśli już mamy chęć na to, aby spożyć alkohol to nie wsiadajmy za kierownicę w dniu, w którym piliśmy. Pamiętaj koniecznie o akcji Piłeś Nie Jedź! Dotyczy to również kolejnego będąc na przysłowiowym kacu. Miejmy na uwadze nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i innych osób.

W tym artykule dowiedziałeś się jaki jest przybliżony czas trzeźwienia po czterech piwach. Jednak jeżeli zależy Ci na znacznym przyspieszeniu procesu usuwania alkoholu z organizmu mam coś dla Ciebie. Specjalnie z tą myślą stworzyliśmy i cały czas udoskonalamy poradnik „Jak szybko wytrzeźwieć?”, który sprawi, że poznasz tajniki szybkiego powrotu do stanu trzeźwości. Otrzymaliśmy informacje, że najlepsi czytelnicy skracali czas powrotu do trzeźwości nawet o 60-70%!

Kliknij tutaj, by poznać 8 Niesamowicie Skutecznych Domowych Metod Szybkiego Trzeźwienia

 

Komentarze i Treści Wybrane dla Ciebie

Wszystkie porady udostępnione na stronie wytrzezwiej.pl mają charakter informacyjny.